Epoxidové, anhydritové a cementové podlahy
Ledečská 3415
580 01, Havlíčkův Brod
DOKONALE ROVNÉ A ODOLNÉ PODLAHY
Specializujeme se na epoxidové podlahy v průmyslových provozech, výrobních halách, dílnách a skladech.
V rodinných domech provádíme lité betonové, anhydritové a pěnobetonové podlahy.
Práce provádíme po celé ČR - s ohledem na plošné výměře a vzdálenosti od sídla firmy.
Drobečková navigace

Úvod > Poradna > Největší chyby při výběru podlah

Největší chyby při výběru podlahJak na správný výběr podlahy? Ať už řešíte podlahu pro svůj dům, byt do firmy nebo třeba průmyslového provozu, poradíme vám, na co si dát pozor a kterých častých chyb se vyvarovat.

1.  NA CO SI DÁT POZOR U PRŮMYSLOVÉ PODLAHY

Odpovídejte přesně

Pokud nejde o podlahu do novostavby, váš dodavatel se určitě zeptá, jaký povrch máte v provozu nyní a bude chtít co nejpřesnější odpověď. Takže pokud jde např. o asfalt, podlahář potřebuje vědět, jestli jde o čistý litý asfalt nebo asfalt s frakcí kameniva. Podle toho se totiž rozhoduje, jestli (a jakým způsobem) obnoví podkladovou vrstvu anebo si vystačí pouze s vrchní stěrkou.

Myslete na budoucnost

Další věc, kterou je potřeba řešit, je zatížení podlahy. Tady se zamyslete nejen nad tím, co potřebujete dnes, ale i nad plány do budoucna. Často se totiž stává, že firma objedná podlahu do haly s tím, že se po ní bude jenom chodit. Za dva tři roky se ale provoz změní, a začnou tu jezdit i paletovací vozíky. Podlaha se velmi rychle opotřebí a brzy bude nutná její oprava.

2.  NA CO SI DÁT POZOR V DOMECH A KANCELÁŘÍCH

Vše dobře naplánujte

Jak vybrat tu správnou podlahu domů nebo do firmy? Jako první se sice dělá podkladová vrstva, ještě než se s ní ale začne, měli byste mít jasno v tom, jakou finální podlahovou krytinu do jednotlivých místností chcete. Každá krytina má totiž jinou výšku a podle toho musí podlahář vypočítat správnou výšku podkladové vrstvy, která tyto rozdíly dorovná.

A neměňte svá rozhodnutí

Není proto vhodné si v době, kdy už je např. anhydrit nebo beton na celé ploše nalitý a schne, vše rozmyslet, a chtít v jedné místnosti namísto dlažby vinyl a v další třeba parkety. Pak totiž nastane problém s rozdílnými výškami jednotlivých podlah a bude nutné podřezávat dveře nebo lepit různé přechodové lišty.

 


Komentáře


  • 23. 2. 2022 2:50
    Ondrej Smirsky
    Podlahy Brno

    Mně pomohl podlahář z Podlahy Brno -Pavel Bílý https://podlahy-bily.cz pokládka vinylové podlahy proběhla na jedničku a to včetně vyrovnání podlahy


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů