Epoxidové, anhydritové a cementové podlahy
Ledečská 3415
580 01, Havlíčkův Brod
DOKONALE ROVNÉ A ODOLNÉ PODLAHY
Specializujeme se na epoxidové podlahy v průmyslových provozech, výrobních halách, dílnách a skladech.
V rodinných domech provádíme lité betonové, anhydritové a pěnobetonové podlahy.
Práce provádíme po celé ČR - s ohledem na plošné výměře a vzdálenosti od sídla firmy.
Drobečková navigace

Úvod > Služby > Epoxidové podlahy

Epoxidové podlahy

Lité pryskyřicové neboli epoxidové podlahy vynikají vysokou odolností, a proto jsou ideálním finálním povrchem pro průmyslové provozy. Tato vícevrstvá stěrková podlaha splňuje všechny parametry, které musí povrch ve výrobní nebo skladové hale mít.

Průmyslové podlahy: proč zvolit epoxid?

  • Zvládne velkou zátěž, jako jsou přejezdy paletovacích a vysokozdvižných vozíků apod.
  • Nepoškodí se. Pryskyřicové podlahy jsou nepropustné, odolají i chemikáliím a ropným látkám. Další výhodou je vysoká odolnost proti mechanickému poškození.
  • Je bezpečný. Tyto podlahy mají dokonalý povrch a jsou bezespáré, takže nehrozí, že by pracovníci např. zakopli o nějakou nerovnost. Mohou být hladké nebo protiskluzové.
  • Snadno se uklízí. Epoxidová pryskyřice se dá lehce omýt, ať už uklízíte strojně nebo ručně. Podlahy mají bezprašný povrch a při úklidu se proto nezvedá prach.
  • Podlaha je rychle hotová. Plochu 1000 m2 zhotovíme za 6 až 12 dní. Záleží na použitých technologiích a na tom, v jakém stavu je podkladová vrstva.
  • Dá se obnovit. Starší lité epoxidové podlahy lze přebrousit a aplikovat další vrstvu. Nemusíte tedy investovat do celkové rekonstrukce podlah.
  • Dobře vypadá. Na podlaze působí epoxidová pryskyřice příjemným dojmem. Stačí totiž, když se nanese v tloušťce 2 až 3 mm (v závislosti na stávajícím podkladu) a je plně funkční. Vyberete si z desítek barev podle vzorníku RAL, výsledný povrch může být lesklý nebo matný.

Lité epoxidové podlahy se nejčastěji aplikují na betonový nebo anhydritový podklad, ale i na další povrchy, např. keramickou dlažbu. Podmínkou je vyzrálý a suchý podklad s objemovou vlhkostí max. 4 % (lze však použít i speciální penetrační kotvicí nátěr na ještě zavlhlý betonový povrch).

Technické informace

Nejdůležitějším technologickým krokem při provádění jakéhokoliv druhu epoxidové podlahy je příprava podkladu pro provedení penetračního nátěru, který zajišťuje dokonalé přikotvení dalších vrstev k podkladu.

  • Tato příprava se provádí podle potřeby např. otryskáním ocelovými kuličkami, broušením, frézováním atd. Subdodavatelsky ji pro nás už několik let zabezpečuje firma VACUTEC s.r.o. Kroměříž.
  • U menších ploch (cca do 300 m2) tyto přípravné práce zajišťujeme sami, většinou vlastním strojním vybavením (strojní brusky, strojní podlahová a ruční fréza, strojní lopatková hladička na plastbeton, řezačka dilatačních spár, průmyslové vysavače, sbíječky a další zařízení).
Epoxidová podlaha epoxidová stěrka epoxidové stěrky

Chcete poptat naše služby nebo máte dotaz? Napište nám.

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů