Epoxidové, anhydritové a cementové podlahy
Ledečská 3415
580 01, Havlíčkův Brod
DOKONALE ROVNÉ A ODOLNÉ PODLAHY
Specializujeme se na epoxidové podlahy v průmyslových provozech, výrobních halách, dílnách a skladech.
V rodinných domech provádíme lité betonové, anhydritové a pěnobetonové podlahy.
Práce provádíme po celé ČR - s ohledem na plošné výměře a vzdálenosti od sídla firmy.
Drobečková navigace

Úvod > Poradna > Jak na opravu průmyslové podlahy?

Jak na opravu průmyslové podlahy?Datum konání:
21.9.2016

Dosluhuje už podlaha ve vašem provozu? Je obroušená, oježděná, drolí se a je jasné, že její rekonstrukce bude nutností? Poradíme vám, jak se oprava průmyslových podlah řeší nejčastěji.

Obnovovací nátěr: rychlý a levný

Nátěr je nejlevnější povrchová úprava a firmy ho volí poměrně často. Možná jste se pro něj před lety rozhodli i vy – třeba proto, že jste potřebovali rychle a bez dalších nákladů zkolaudovat budovu. Pokud vám nátěr vyhovoval, nechte ho obnovit a renovaci podlahy budete mít zase na nějaký čas vyřešenou.

 • Výhody: Nátěry průmyslových podlah jsou rychle hotové a moc nezatíží váš rozpočet.
 • Nevýhody: Nevydrží takovou zátěž, jako například epoxidová stěrka. Především místa, která jsou více namáhaná, tak bude potřeba po 2 až 3 letech obnovit. 

Zpevnění plastbetonem: trvalé řešení

Investovali jste do betonové podlahy a předpokládali, že vám vydrží navěky? Jestliže je povrch narušený, může to být tím, že váš dodavatel špatně vybral pevnostní třídu betonu. Nebo byla podlaha navržená pouze pro chůzi, ale nakonec po ní jezdí i paletovací vozíky. Ať už to bylo jakkoli, pomůže, když povrch necháte zpevnit a vyrovnat plastbetonem. Na ten pak ještě přijde finální vrstva.

 • Výhody: Plastbetonem se dají vyspravit i větší díry a výtluky. Zrenovovaná podlaha pak zvládne i velkou zátěž a výrazně se prodlouží její živostnost. Oprava podlahy je poměrně rychlá – zabere minimálně 6 dní, záleží samozřejmě na velikosti plochy.
 • Nevýhody: Cena je vyšší, než např. u klasické betonáže (viz níže).

Nová betonáž: 30 dnů čekání

V situacích, kdy je povrch ve vašem provozu poškozený opravdu hodně, můžete zvolit i kompletní novou betonáž, což je další levné řešení rekonstrukce podlahy.

 • Výhody: Za nižší cenu získáte pevný povrch, podmínkou ale je, že vaše podlahová firma dodrží veškeré technologické postupy.
 • Nevýhody: Navýšení stávající podlahy o cca 60 – 150 mm dle typu betonáže. Navíc podlaha vyzrává a vysychá cca 1 měsíc, teprve potom se na ni dá dát finální vrstva. Po tuto dobu ji nemůžete používat pro běžný výrobní proces.

Komentáře


 • 17. 8. 2023 12:21
  Vrba František
  Podlaha Labeta

  Dobrý den,

  jde o sklad surovin, potřebuji povrchově upravit, plocha cca 300 m2


  Labeta a.s.
  Dřenice 81
  okres Chrudim

  537 01

  Děkuji Vrba


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů