Jak na správný výběr podlahy? Ať už řešíte podlahu pro svůj dům, byt do firmy nebo třeba průmyslového provozu, poradíme vám, na co si dát pozor a kterých častých chyb se vyvarovat.
Pokud nejde o podlahu do novostavby, váš dodavatel se určitě zeptá, jaký povrch máte v provozu nyní a bude chtít co nejpřesnější odpověď. Takže pokud jde např. o asfalt, podlahář potřebuje vědět, jestli jde o čistý litý asfalt nebo asfalt s frakcí kameniva. Podle toho se totiž rozhoduje, jestli (a jakým způsobem) obnoví podkladovou vrstvu anebo si vystačí pouze s vrchní stěrkou.
Další věc, kterou je potřeba řešit, je zatížení podlahy. Tady se zamyslete nejen nad tím, co potřebujete dnes, ale i nad plány do budoucna. Často se totiž stává, že firma objedná podlahu do haly s tím, že se po ní bude jenom chodit. Za dva tři roky se ale provoz změní, a začnou tu jezdit i paletovací vozíky. Podlaha se velmi rychle opotřebí a brzy bude nutná její oprava.
Jak vybrat tu správnou podlahu domů nebo do firmy? Jako první se sice dělá podkladová vrstva, ještě než se s ní ale začne, měli byste mít jasno v tom, jakou finální podlahovou krytinu do jednotlivých místností chcete. Každá krytina má totiž jinou výšku a podle toho musí podlahář vypočítat správnou výšku podkladové vrstvy, která tyto rozdíly dorovná.
Není proto vhodné si v době, kdy už je např. anhydrit nebo beton na celé ploše nalitý a schne, vše rozmyslet, a chtít v jedné místnosti namísto dlažby vinyl a v další třeba parkety. Pak totiž nastane problém s rozdílnými výškami jednotlivých podlah a bude nutné podřezávat dveře nebo lepit různé přechodové lišty.
© 2024 Ing. Karel Weber - WePLAST, Kontaktovat webmastera, Kontakty
ANTEE s.r.o. - Tvorba webových stránek, Redakční systém IPO
Mně pomohl podlahář z Podlahy Brno -Pavel Bílý https://podlahy-bily.cz pokládka vinylové podlahy proběhla na jedničku a to včetně vyrovnání podlahy